It's a fun time as always but we don't get to go like we used to. I'm disappointed in the prices. $10 per person makes it impossible for a lot of families to afford. Plus $4 for white pumpkins, $5 for apples for the apple launcher, and 50 cents a lb for regular pumpkins and the prices at the food vendors are insane. ($10 for a Taco in a bag which is the $1 bag of chips) My family of 4 spent $40 admission, $30 on food (and we went cheap), plus $12 on white pumpkins, and $4 on drinks. They have updated a lot and it's a ton of fun, but it's not a place that every family can enjoy. The prices keep creeping up. Will I go back? Yes, but once a year...
Read moreLots of fun for the whole family you definitely have plenty to do, especially for children 10 and under. Corn mazes and a pumpkin patch (it was kinda empty when we went but might be better earlier in the season) Food trucks on site with lots of variety prices are a mix some expensive some fair. I will say I wish there was more seating available as we ended up sitting on the ground to eat but it was nice out. Porta pottys on site and plenty of parking. Pumpkins were .50 a pound so roughly store price which was nice. Admission is $10 a person which in my opinion is a lil high for...
Read moreCame from ashland we had a great time the only thing extra we bought that didn't come with the entrance fee was food. There are other things for extra but there was so much to do already included we didn't get to it. everything else was included and tons of fun, the mini maze, mega maze, little play set, corn pit, slides, and other little games spread around like duck race and peddle tracks we were there for 2 and a half hours and it flew by it was so fun....
Read more